tab1

Michał Głuchowski

Michał Głuchowski

Jestem mgr fizjoterapii i certyfikowanym terapeutą dziecięcym, neurorozwojowych metod: NDT- Bobath dla dzieci oraz koncepcji Vojty - Kinderzentrum Monachium Internationale Vojta Gesellschaft.
Specjalizuję się w fizjoterapii pediatrycznej. Jestem szczęśliwym mężem i tatą cudownej córeczki.

W swojej praktyce zawodowej zajmuję się diagnostyką i terapią wcześniaków, niemowląt oraz dzieci z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego, nieprawidłowym napięciem mięśniowym oraz wadami stóp. Posiadam również duże doświadczenie w diagnostyce i terapii dzieci z zaburzeniami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego w tym z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz zespołami genetycznymi.

Swoje doświadczenie i umiejętności zdobywałem podczas pracy w Instytucie „Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu oraz w Centrum Intensywnej Terapii „Olinek” w Warszawie, gdzie wraz zespołem terapeutów planowałem i realizowałam proces rehabilitacji pacjentów z szerokim spektrum jednostek chorobowych. Swoje umiejętności zawodowe oraz doświadczenie systematycznie poszerzam uczęszczając na liczne szkolenia oraz kursy.

W swojej pracy kieruję się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta dlatego na podstawie dokładnej całościowej oceny dziecka i problemu z jakim przychodzi opracowuję skuteczny plan terapeutyczny dopasowany do istniejących potrzeb.

Moim życiowym mottem jest: „Traktuj innych tak jak sam chciałbyś być traktowany”. Dlatego pracując z moimi pacjentami dbam o miłą atmosferę i zawsze daję z siebie 100% swoich umiejętności.     

Ukończyłem następujące kursy:

  • Metoda NDT – Bobath dla dzieci
  • Metoda Vojty – szkolenia na licencji Kinderzentrum Monachium Internationale Vojta Gesellschaft e.V., Polskie Stowarzyszenie Vojty “Zastosowanie kinezjologii rozwojowej wg Vojty u niemowląt, dzieci i młodzieży z zaburzeniami ruchowymi”
  • rójpłaszczyznowa manualna terapia stóp na podstawach neurofizjologicznych wg Barbary Zukunft-Huber
  • Kinesiology taping w pediatrii
  • Tkanki miękkie w pediatrii
  • Kurs dotyczący dzieci z zaburzeniami rozwojowymi w wieku od 0-2 lat. Zasady główne oceny neurorozwojowej i interwencji terapeutycznej.
  • Instruktor korektywy i kompensacji wad postawy ciała.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia wizyty -  tel. 609 370 280

Zapraszamy do polubienia nas